Liderzy

20190116_225440

Ewa i Bolesław Paliwoda

Bolesław Paliwoda od wielu lat dźwiga na sobie brzemię związane z Polską oraz Kościołem w naszym kraju i na Ukrainie. W jego posłudze można rozpoznać apostolsko – prorocze namaszczenie oraz manifestację darów Ducha Świętego. W latach dziewięćdziesiątych wspólnie   z żoną Ewą organizowali ogólnopolskie konferencje, które przyniosły Ciału Chrystusa w kraju wiele świeżego objawienia, wolności i inspiracji oraz pomogły wierzącym poznać lepiej swojego Pana i Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.

Od ponad 30 lat posługują z zespołem  w kościołach i wspólnotach chrześcijańskich w kraju i na Ukrainie. Jego wizją jest Kościół, który zna i kocha Jezusa Chrystusa oraz służy Mu swoim powołaniem oraz darami łaski w mocy Ducha Świętego. Zachęcają i wspierają  przywódców oraz pomagają w zakładaniu i budowaniu lokalnych kościołów oraz chrześcijańskich misji i organizacji. W 2003 założyli służbę „Słowo Wiary”. Prowadzą seminaria, konferencje i szkolenia związane z manifestacją Bożego Królestwa oraz zwycięskiego życia w Chrystusie. Wydali wiele płyt MP3 z nauczaniem budującym osobistą wiarę oraz przynoszącym objawienie prawdy, wolności i mocy Królestwa Bożego.

Ewa Paliwoda prowadzi w kościele również służbę gospodarczo – organizacyjną, służbę pomocy charytatywnej  i poradnictwa dla kobiet, żon i matek. Ponadto angażuje się w organizację otwartych spotkań kościoła oraz seminariów i konferencji.

Janusz Pisula wspólnie z żoną Teresą pełną funkcję Starszych w Centrum Chrześcijańskim Kanaan we Wrocławiu. Janusz jest odpowiedzialny za kursy podstaw wiary chrześcijańskiej (Kurs Alfa i Beta) i prowadzi Drukarnię Therismos, która jest integralną częścią CCH Kanaan. Janusz i Teresa zajmują się koordynowaniem służby misyjnej w Domu Opieki w Wiązowie, współpracują przy prowadzeniu liderów grup domowych, a także nauczają. Teresa jest odpowiedzialna za spotkania modlitwy kościoła i modlitwy o Wrocław, koordynuje funkcjonowanie „kościoła dziecięcego”. Ich małżeństwo wyróżnia wyjątkowa jedność w służbie i posłudze modlitewnej oraz pasja dla Jezusa Chrystusa, która jest zachętą i motywacją dla wielu osób.

Piotr Probierz pełni funkcję Starszego w Centrum Chrześcijańskim Kanaan we Wrocławiu. Jest osobą odpowiedzialną za służbę ceremonialną (udzielanie ślubów, pogrzebów i chrztów). Jako przełożony liderów grup domowych koordynuje funkcjonowanie tych grup i prowadzi spotkania liderów, a także odpowiada za służbę porządkową i pomaga w sprawach organizacyjnych. Piotr z żoną Iwoną, prowadzą wspólnie nauki przedmałżeńskie, zajmują się poradnictwem dla małżeństw oraz służbą dla rodzin.

Monika Jarek pełni funkcję Starszej w Centrum Chrześcijańskim Kanaan. Jest odpowiedzialna za służbę poradnictwa, służbę uwolnienia i uzdrowienia i służbę proroczą.

Bolesław Paliwoda

Pastor

teresa_janusz-300x200

Janusz i Teresa Pisula

Starsi

iwona_piotr1-300x199-biale

Piotr Probierz

Starsi

monika-jarek

Monika Jarek

Starsi

Pastor Bolesław Paliwoda i pastor Ewa Paliwoda

Jest  założycielem i ordynowanym pastorem Centrum Chrześcijańskiego KANAAN we Wrocławiu. Od wielu lat nosi w sobie brzemię związane z Polską oraz Ciałem Chrystusa w naszym kraju i na Ukrainie. W jego posłudze można rozpoznać apostolsko – prorocze namaszczenie oraz manifestację darów Ducha Świętego. Od wielu lat służy Ciału Chrystusa w Polsce i na Ukrainie nauczaniem Słowa, modlitwą oraz wyposażaniem wierzących do służby w Bożym Królestwie. Jego wizją jest Kościół, który zna i kocha Jezusa Chrystusa oraz służy Mu swoim powołaniem oraz darami łaski w mocy Ducha Świętego. Jako główny pastor prowadzi służbę nauczania i szkolenia, a także budowania, pomocy, udzielania i wyposażania dla pastorów, starszych, diakonów oraz liderów  lokalnych kościołów w Polsce i na Ukrainie.  Pastor Ewa jest dla męża pomocą i wsparciem w tym dziele wiary. Prowadzi także służbę gospodarczo – organizacyjną, służbę pomocy charytatywnej  i poradnictwa dla kobiet, żon i matek. Ponadto prowadzi służbę organizowania otwartych spotkań kościoła oraz seminariów i konferencji.

 

Janusz i Teresa Pisula

Pełni funkcję Starszego w Centrum Chrześcijańskim Kanaan we Wrocławiu. Jest odpowiedzialny za kursy podstaw wiary chrześcijańskiej (Kurs Alfa i Beta) i prowadzenie Drukarni Therismos, która jest integralną częścią CCH Kanaan. Wraz z żoną, Teresą zajmują się koordynowaniem służby misyjnej w Domu Opieki w Wiązowie, oraz nauczaniem. Teresa jest odpowiedzialna za koordynację „kościoła dziecięcego” spotkania modlitwy kościoła i modlitwy o Wrocław. Ich małżeństwo wyróżnia wyjątkowa jedność w służbie i  posłudze modlitewnej oraz pasja dla Jezusa Chrystusa, która jest zachętą i motywacją dla wielu osób.

 

Piotr Probierz

Pełni funkcję Starszego w Centrum Chrześcijańskim Kanaan we Wrocławiu. Jest osobą odpowiedzialną za służbę ceremonialną (udzielanie ślubów, pogrzebów i chrztów). Jako przełożony liderów grup domowych koordynuje funkcjonowanie tych grup i prowadzi spotkania liderów, a także odpowiada za służbę porządkową i pomaga w sprawach organizacyjnych. Wraz z żoną, Iwoną, prowadzą wspólnie nauki przedmałżeńskie, zajmują się poradnictwem dla małżeństw oraz służbą dla rodzin.

 

Monika Jarek

Odpowiada za następujące służby:

  • Służba poradnictwa
  • Służba uwolnienia i uzdrowienia
  • Zespół posługujący (uwolnienie; uzdrowienie; proroctwo)
  • Modlitwa i wstawiennictwo (pomoc)
  • Nauczanie w kościele

Jak przyjąć zbawienie?​

Jeśli chciałabyś/chciałbyś zaprosić Pana Jezusa do swojego serca i poprosić, aby przemienił Twoje życie, możesz pomodlić się tą krótką modlitwą.