Wierzymy, że Bóg przemówił do nas odnośnie do powołania i przeznaczenia dla kościoła KANAAN. To powołanie opiera się na czterech filarach, które stanowią podstawę dla podejmowania działań przez kościół:

  • Kościół apostolski. Zostaliśmy powołani do bycia „kościołem zasobów” – centrum, którego celem jest zakładanie kościołów i służenie innym pomocą w zakładaniu i budowaniu kościołów.
  • Miejsce schronienia dla wygnańców i uchodźców. Udziel rady, rozstrzygnij, spraw, by twój cień był w biały dzień ciemny jak noc, ukryj wygnańców, nie zdradź uchodźcy! Wygnańcy niech znajdą u ciebie gościnę, bądź im ochroną przed niszczycielem.” (Iz 16,3-4). Kanaan (według Pisma Świętego ziemia obiecana dla Bożego ludu) jest powołany do bycia miejscem schronienia, gościny i odbudowy dla jeńców i wygnańców. Jest miejscem, w którym każdy może sięgnąć po swoje dziedzictwo w Chrystusie.
  • Miejsce karmienia głodnych duchowo. W czerwcu 1996 roku Pan powiedział: „Nadchodzi czas, że będziecie karmić głodnych duchowo. Będziecie karmić i karmić, i karmić. Będzie wielu, którzy przyjdą po pokarm, a wy będziecie ich karmić. Wybrałem was do tego. Wiele otrzymaliście i wiele jeszcze otrzymacie. Nadchodzi czas, że będziecie dawać, dawać i dawać. Wielu głodnych przyjdzie i odejdą nakarmieni, pocieszeni, zbudowani i zachęceni. Nadchodzi ten czas.”
  • Odbudowa Domu Pana. W październiku 1996 roku Pan powiedział:Powołałem was do odrodzenia tego kraju. Oczy wielu będą zwrócone na to miejsce. Będą się dziwić, gdy zobaczą moje dzieło, które czynię pośród was i w tym mieście. Chcę przyjść z moją chwałą. Prowadzę was do miejsca, w którym zobaczycie moją szczególną obecność pośród was i w tym mieście.”

Mamy w sercu budowanie jedności w Ciele Chrystusa w mieście. Owocem działania Ducha Świętego dla realizacji Bożego Słowa są wspólne nabożeństwa z innymi lokalnymi kościołami, wspólna modlitwa za miasto oraz zawarte w czerwcu 2002 roku we Wrocławiu „Przymierze Pastorów” w celu zdobycia miasta dla Boga.